مشخصات سنگ تراورتن سیلور 

سنگ تراورتن سیلور از نظر جنس و رنگ مقاومت بالایی دارد،همچنین تنوع رنگی تراورتن سیلور از سفید تا سیلور متغیر است به همین علت همگونی خاصی با محیط های طبیعی داشته و این تنوع رنگ آن باعث می شود، کثیف شدن سطح آن نا مشخص باشد.تراورتن سیلور در ضخامت 3 سانتیمتر تولید شده است و برای تردد هرگونه وسیله نقلیه سبک مناسب می باشد همچنین تراورتن سیلور از مقاومت بالایی در مقابل یخ زدگی و سرما برخوردارمی باشد.

این روزها معماران و طراحان ساختمان‌ها علاقه زیادی به استفاده کردن از سنگ‌های رنگی پیدا کرده‌اند.این علاقه به خاطر جلوه ی خاصی است که تراورتن سیلور به نمای ساختمان می‌دهد.حال اگر سلیقه مشتری استفاده کردن از نمای حجمی باشد یا بخواهد در نما، قاب به دور پنجره یا دور نمای کلی ساختمان کارکنید بهترین گزینه استفاده از تراورتن‌های رنگی است.

نظام مهندسی و شهرسازی در چند سال گذشته با آزمایش‌های فراوان و تجربه ی حاصل از گذشته قوانین جدیدی برای مصالح مورد استفاده در نمای ساختمان وضع کردند.این قوانین استفاده کردن از سنگ‌های مرمریت و گرانیت به خاطر تخلخل کم در نمای ساختمان را نسبتا ممنوع کرد مگر آنکه این سنگ ها در شرایط خاص و با تدابیر معماری جدید اجرا شوند. این قوانین فقط شامل حال سنگ‌های تراورتن نمیشود.سنگ‌های تراورتن به خاطر خاصیت تخلخل بالایی که دارند باعث میشود سیمان یا چسب به آن نفوذ کرده و سنگ را بسیار خوب به سازه می‌چسباند حال اگر به دنبال محصولی با تمام مشخصات بالا هستید سنگ تراورتن سیلور بهترین گزینه برای خرید می‌باشد.این محصول دارای مزیت‌های فراوانی است که تمام افرادی که می‌خواهند نمای ساختمان خود با سنگ زیبا کنند بهتر است نیم نگاهی به این محصول بیندازند.

جنس سنگ تراورتن سیلور از سنگ‌های تراورتن است و دارای رنگ بسیار خاص و شیک است. طول موج‌هایی سفید رنگ در آن به زیبایی آن افزوده و رنگ زمینه تیره آن باعث می‌شود کثیفی محیط هیچ گونه اثر منفی روی آن نداشته باشند. تراورتن سیلور از سنگ‌های طبیعی است و هنر خالص خداوندی است. تراورتن سیلور از معادن سنگ تکاب همدان استخراج می‌شود که یکی از بهترین معادن سنگ دودی یا همان سیلور در کشور می‌باشد.

سنگ تراورتن سیلور، دارای تخلخل(فاصله مولکولی 4% هست که نسبتا تخلخل بالایی محسوب می‌شود که برای کار در نمای ساختمان بسیار مناسب است. سنگ‌های تراورتن مقاومت سایشی و فشاری پایینی نسبت به جنس های دیگر محصولات دارند که در اجرای این سنگ در نمای ساختمانی اصلا مهم نیست اما اگر سنگ را برای اجرا در کف فرش یا راه پله بخواهید استفاده کنید موضوع فرق میکند مقاومت سایشی تراورتن سیلور 3% است که میشود گفت در تراورتن ها مقاومت خوبی است.(مقاومت سایشی به میزان مقاومت سنگ در مقابل اصتحکاک ایجاد شده با کف پای انسان یا لاستیک ماشین است،مقاومت فشاری سنگ تراورتن سیلور تکاب همدان می‌باشد. در سنگ های تراورتن کم ترین میزان مقاومت را دارد و باید بگوییم بهتر است این سنگ اصلا در مکان‌هایی که ضربه یا فشار روی آن است اصلا اجرا نشود مانند راه‌پله و کف فرش مقاومت فشاری سنگ تراورتن سیلور تکاب همدان می‌باشد.

انواع فرآوری تروارتن سیلور:

1.پولیش

2.براش

3.تامبل

4. هوند

5. بوش همر

ویژگی تراورتن سیلور:

  • جنس تراورتن بسیار مناسب برای نمای بیرونی ساختمان است.
  • رنگ بندی ویژه و خاص
  • طرح موج دار