سنگ های ساختمانی

قیمت سنگ چینی الیگودرز| فروش سنگ چینی الیگودرز

قیمت سنگ چینی الیگودرز- فروش سنگ چینی الیگودرز

سنگ چینی الیگودرز

سنگ چینی الیگودرز اغلب در مناطقی که بارندگی زیادی دارد از کنار هم قرار گرفتن ماسه‌های بلوری شکل تشکیل می‌شوند. سنگ سفید الیگودرز یکی از انواع سنگ‌های چینی ایرانی است که به دلیل کیفیت و جنس مرغوب خود از بهترین سنگ‌های چینی در جهان به شمار می‌رود همچنین صادرات این سنگ بسیار متداول و پررونق است. از معادن چینی شهر الیگودرز، استخراج سنگ کریستال الیگودرز به صورت کوپ یا خام در استان لرستان صورت می‌گیرد. دلیل این نام گذاری هم بخاطر مکانی است که معدن این سنگ در آنجا واقع شده است. هر اندازه که سنگ سفیدتر و درخشان‌تر باشد در نهایت اسلب آن خالص‌تر است. سنگ چینی الیگودرز به خاطر داشتن رنگ سفید روشن و رگه‌ها و خطوط سطحی کم، جزء سنگ‌های چینی خاص در ایران به شمار می‌رود. در صنعت ساخت و ساز ساختمانی معماران و طراحان داخلی از سنگ الیگودرز برای سنگ کف رستوران‌ها و تالارهای مجلل و لوکس استفاده می‌کنند. زیرا این سنگ قابلیت انعکاس نور بالای دارد بنابراین باعث روشن‌تر شدن فضای ساختمان می‌شود.

سنگ چینی سفید الیگودرز | سنگ چینی الیگودرز

معدن سنگ چینی الیگودرز

معدن سنگ چینی الیگودرز واقع در شهر الیگودرز می‌باشد که مجموعه ساخارا و آژیانه این نوع سنگ‌ها را از آن استخراج می‌کنند. بر اساس فاکتورها و عوامل مشخصی، قیمت سنگ الیگودرز تعیین می‌شود. این سنگ‌های ساختمانی ویژگی‌های زیادی دارند که در ادامه به همه‌ی آن‌ها می‌پردازیم.

ویژگی های سنگ الیگودرز

قابلیت انعکاس نور: جنس کریستالی و براق سنگ الیگودرز باعث شده که انعکاس نور بالای داشته باشد.

استحکام و تراکم بالا: یکی دیگر از ویژگی های مهم سنگ چینی الیگودرز همین استحکام بالای آن است.

مقاومت در برابر نفوذ آب: این ویژگی موجب شده که از سنگ الیگودرز در مکان‌های مرطوب بیشتر استفاده شود.

مقاوم در برابر سایش و خمش: سنگ چینی الیگودرز مقاومت خوبی در برابر سایش و خمش دارد.

وجود این ویژگی‌ها باعث شده که چینی الیگودرز نه تنها در بازار سنگ داخلی بلکه در بازارهای جهانی هم مشهور و مجبوب باشد. کیفیت عالی سنگ چینی الیگودرز موجب شده که این سنگ، استاندارد یک سنگ صادراتی را داشته باشد و به کشورهای زیادی در جهان صادر شود.

رنگ سنگ چینی الیگودرز

سنگ چینی الیگودرز، سنگی است با زمینه سفید رنگ که تعدادی خطوط نامنظم طوسی در آن وجود دارد. این نوع از سنگ چینی که هیچ گونه ناخالصی در آن وجود ندارد، از محصولات ممتاز معادن شهرالیگودرز می‌باشد. جنس چینی و بلوری این سنگ باعث شده ساب پذیری عالی و براقیت خوبی داشته باشد، همین ویژگی‌ها موجب شده این سنگ کریستالی قابلیت انعکاس نور زیبای داشته باشد.

سنگ چینی الیگودرز | سنگ چینی

خرید سنگ چینی الیگودرز

سنگ چینی الیگودرز در چه ابعادی موجود است؟

سنگ‎های پلاک دارای عرض 40cm  وطول آن‌ها از 70 cm  تا 300cm متغییر است. این سنگ‌ها سطح پشتی بسیار مسطحی دارند و همچنین دارای تخلخل بسیار پایینی می‌باشند. سنگ‌های پلاک مناسب نمای ساختمان هستند و به این منظور بریده می‌شوند. سنگ سفید الیگودرز برای استفاده در نمای ساختمان‌ها نیز مناسب است، اما این سنگ را باید در شرایط و مناطق خاصی برای نمای بیرونی ساختمان‌ها بکاربرد. از این سنگ نباید در شهرها و مناطقی که زمستان‌های بسیار سرد و بارندگی‌های زیادی دارند، استفاده کرد. برای بکار بردن چینی الیگودرز در نمای ساختمان‌ها باید حتما از روش‌های مانند اسکوپ کردن استفاده شود. می‌توانید برای اطلاع بیشتر وانتخاب روش مناسب‌تر صفحه‌ی انواع روش اجرا سنگ چینی در نمای خارجی را مطالعه بفرمایید.

سنگ سفید الیگودرز را برای در امان بودن از سرما و بارندگی بهتر است که در بخش‌های داخلی ساختمان‌ بکار برده شود. سنگ الیگودرز به واسطه جنس کریستالی خود، انعکاس نور زیبایی دارد به همین دلیل استفاده از آن در قسمت‌های داخلی ساختمان و زیر نور باعث جذابیت هرچه بیشتر نمای داخلی ساختمان می‌شود.

سنگ چینی الیگودرز

کاربرد سنگ چینی الیگودرز

سنگ‌های چینی در حالت معمول بخاطر جذب آب پایینی که دارند برای استفاده درمحیط‌های که در تماس با آب و رطوبت هستند، انتخاب مناسبی است. از چینی الیگودرز هم می‌توان برای محیط‌های داخلی هم بخش‌های بیرونی یک ساختمان استفاده کرد. این سنگ به خاطر مقاومت و تراکم بالای خود برای کاربرد در بخش‌های پرتردد گزینه بسیار مناسبی است از دیگر موارد کاربرد چینی الیگودرز می‌توان به استفاده در سرویس‌های بهداشتی، کانتر آشپزخانه، سنگفرش خیابان‌ها، دیوارپوش سالن‌های پذیرایی و… اشاره کرد.

سنگ چینی سفید الیگودرز | چینی الیگودرز

قیمت سنگ چینی سفید الیگودرز

قیمت سنگ چینی الیگودرز به فاکتورهای زیادی وابسته است که در زیر برخی از آ‌نها را بر می‌شماریم.

  • قیمت سنگ چینی الیگودرز بر اساس زیبایی طرح موجود بر روی سطح آن
  • هزینه سنگ چینی الیگودرز بر اساس سایز سنگ اسلب فرآوری شده
  • تاثیر ضخامت برش سنگ الیگودرز بر هزینه آن
  • تعیین قیمت سنگ الیگودرز بر اساس سنگ بوک‌مچ یا سنگ فورمچ بودن
  • قیمت سنگ الیگودرز بر اساس متراژ مورد نیاز پیمانکار

تمام این موارد در برش هر کوپ از سنگ خام الیگودرز و هر پروژه به صورت دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد. سنگ چینی الیگودر نسبت به سنگ های تراورتن و سنگ مرمریت که به صورت اسلب بریده و فراوری می شوند، قیمت بالاتری دارند و این تفاوت قیمت در سنگ‌های بوک‌مچ بیشتر هم می‌شود.اما رنگ زمینه سفید سنگ الیگودرز تمام این تفاوت قیمت را جبران می‌کند. سنگ چینی ایران به سنگ‌های وایت ماربل نیز شهرت دارند. در بازارهای جهانی قیمت سنگ وایت ماربل که در واقع همین قیمت سنگ چینی است بسیار بالا می‌باشد. ولیکن هموطنان گرامی می‌توانند با هزینه‌ای به مراتب پایین‌تر همین سنگ‌های چینی ایرانی را بصورت سنگ اسلب از مجموعه ساخارا و آژیانه خریداری کنید.

چینی الیگودرز | سنگ چینی سفید الیگودرز

فراوری چینی الیگودرز

در گذشته بیشتر چینی الیگودرز را در ابعاد و اندازه‌های کوچک یا سنگ پله برش داده می‌شد. اما در حال حاضر با پیشرفت و گسترش صنعت و به بازار آمدن اسلب‌برها این سنگ محکم و زیبا را در ابعاد و اندازه‌های بزرگتر مانند ابعاد اسلب تولید و فراوری می‌شود. فراوری در اندازه و ابعاد بزرگتر باعث شد که نه تنها نقش‌های موجود در چینی سفید الیگودرز دیگر عیب به شمار نمی‌آمد بلکه وجود همین نقش‌ها موجب شد از این سنگ طرح‌های بوک‌مچ و فورمچ‌ با زیبایی چشم نوازی به دست آید. در حال حاضر چینی سفید الیگودرز در تمامی ابعاد تایل، اسلب، طولی و… قابل تولید و فراوری است.

بیشتر بخوانید:

سنگ چینی قروه

سنگ چینی و کریستال قروه

معرفی سنگ چینی قروه ، ویژگی ها و قیمت سنگ چینی و کریستال قروه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *