سنگ امپرادور چه سنگی است؟

سنگ امپرادور از سنگ های بسیار زیبا، جذاب و پرطرفدار وارداتی از ترکیه به ایران است. البته سنگ امپرادور بجز ترکیه از کشور اسپانیا نیر استخراج  و به کشور های دیگر صادر می شود. عرضه این سنگ در دو نوع تیره و روشن صورت می گیرد. اما بطور کلی دارای تم قهوه ای با رگه های  طلایی و سفید است. سنگ امپرادور قابلیت ساب پذیری بالای دارد و جزو دسته سنگ های مرمریت قرار می گیرد. مرمریت امپرادور درکف آسانسور ها، پله و راه پله، نمای ساختمان، صفحه کابینت، سنگ کف و سرویس های لوکس و… به کار می رود.

سنگ امپرادور تیره

سنگ امپرادور دارک رنگ تیره مایل به قهوه ای دارد و رگه های بسیار زیبایی در میان آن قرار گرفته است. این سنگ ساب پذیری بالایی دارد و جز دسته های مرمریت قرار می گیرد.سنگ امپرادور دارک برای فرش کردن واحد های تجاری، اداری، لابی ها و کار کردن در فضاهای داخلی هتل طرفداران بسیاری دارد.سنگ امپرادور، نوعی سنگ مرمریت با رنگ قهوه‌ای تیره عمیق به همراه رگه‌های روشن و سفید روی سطح می‌باشد. سنگ امپرادور تیره سنگی برشی‌ست، به این معنی که بسیار محکم است. این سنگ در حال حاضر از ترکیه وارد شده و به دلیل خصایص ظاهری و همچنین مشخصات فیزیکی رواج زیادی پیدا کرده است. بعضی از استفاده‌های امپرادور تیره عبارتند از کف پوش زمین‌ها، پوشش‌های داخل خانه همچون آشپزخانه، استفاده در دکوراسیون و …

سنگ امپرادور روشن

سنگ مرمر قهوه‌ای روشن یا به رنگ عسل، که بواسطه‌ی رگه‌های محدود آن شناخته می‌شود.این سنگ در نقاط مختلفی از دنیا استخراج می‌شود، اما اصلی‌ترین محل استخراج و تولید سنگ امپرادور روشن ترکیه است. امپرادور ترکیه‌ای امروزه به یک مرجع تبدیل شده و علیرغم تفاوت‌های جزیی در رنگ سنگ با دیگر نقاط دنیا، تقاضای بسیار بالایی برای آن وجود دارد. از آنجاییکه این مدل از امپرادور در کشورهای دیگر فراوانی چندانی ندارد، مدل ترکیه‌ای آن سهم خوبی از بازار داشته و همچنین قیمت بالاتری نیز دارد.در تصویر زیر می‌توانید مقایسه‌ای از مدل ترکیه‌ای با مدل دیگری داشته باشید.

سنگ امپرادور لایت نیز از سنگ هایی است که زیبایی منحصر به فردی دارد. این سنگ به شفافیت سنگ امپرادور تیره می باشد و قدرت ساب پذیری آن را دارد. سنگ امپرادور روشن در کنار سنگ امپرادور تیره بسیار زیبا خواهد بود.سنگ امپرادور ساختمانی نیز قیمت نسبتا بالایی دارد و به طور محدود در فضاهای خاص به کار می رود.