سنگ های ساختمانی

فروش سنگ ساختمانی

فروش سنگ ساختمانی

فروش سنگ ساختمانی با قیمت مناسب

در حال حاضر با پیشرفت علم و تکنولوژی استخراج سنگ آسان تر شده و کاربرد سنگ ساختمانی در صنعت ساختمان سازی به طور چشمگیر افزایش یافته است. سنگ ها دارای قابلیت های منحصر بفردی هستند که قابل مقایسه با سایر مصالح ساختمانی نمی باشند. از جمله ویژگی های آنها می توان به دوام و مقاومت بسیار بالا، جلاپذیری مطلوب، مقاومت سایشی و ضربه ای بالا، قابلیت برش و صیقل خوردن، قابلیت شستشو، ثبات رنگ، مقاومت در برابر حرارت و رطوبت، مقاومت کششی و خمشی مناسب، غیر قابل نفوذ بودن، مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی، سختی و مقاومت فشاری بالا، پایداری در برابر مواد اسیدی و قلیایی و … اشاره نمود. از سنگ برای پوشش دیوار داخلی ساختمان، نماکاری، زیرسازی جاده ها، دیوار و شالوده، کف خیابان و پیاده رو و تزئینات مختلف استفاده می شود.

 

 

ویژگی های سنگ های ساختمانی مناسب برای فروش

سنگ ها به دلیل مقاومت و پایداری در برابر عوامل مختلف در ساختمان سازی به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. در عصر حاضر به دلیل آسان شدن عملیات استخراج سنگ، استفاده از آن در حال گسترش است و در مکان های مختلف ساختمان از آن استفاده می شود. از جمله موارد کاربرد سنگ در صنعت ساختمان سازی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

سنگ کف ساختمان و پلکان

سنگی که برای پلکان و کف سازی مورد استفاده قرار می گیرد در معرض سایش و ضربه خواهد بود، بنابراین باید بسیار سخت باشد و از مقاومت سایشی و ضربه ای بالایی برخوردار باشد. سنگی که برای این قسمت از ساختمان استفاده می شود باید قابل برش در یک جهت باشد همانند سنگ های رسوبی و دگرگون که این مزیت را دارا هستند. علاوه بر آن سنگ کف و پلکان به دلیل قرار گرفتن در معرض آلودگی باید تخلخل کمی داشته باشند تا در اثر شستشو با مواد شوینده و ریختن مواد اسیدی یا بازی روی آن نفوذناپذیر بوده و آسیب نبیند. از جمله سنگ هایی که برای کف و پلکان مناسب می باشند، می توان سنگ های کوارتزیت و گنایس را نام برد.

پوشش دیوارهای داخل ساختمان

دیوارهای داخلی ساختمان از اصلی ترین عناصر ساختمان هستند. همچنین بیشترین فضای که مقابل دید افراد قرار می گیرد دیوارهای ساختمان است. بنابراین استفاده از سنگ برای پوشش دیوارها ظاهری لوکس و خنک به آن می بخشد. یکی از انتخاب های عالی برای دیواره های داخلی، سنگ های ساختمانی است که در کنار زیبایی و چشم نوازی باعث استحکام ساختمان نیز می شوند. از موارد کاربرد سنگ ها می توان به پوشش دیوار حمام و سرویس بهداشتی، سالن غذاخوری، ساختمان های اداری و فروشگاهی و… اشاره کرد. از سنگی برای دیوار ها باید استفاده کرد که علاوه بر ظاهر زیبا و داشتن سطحی جلا خورده، دارای تخلخل کمی باشد تا هنگام شستشو با مواد شوینده آسیب نبیند و مقاومت خود را از دست ندهد.

 

فروش سنگ ساختمانی

فروش سنگ ساختمانی

نما کاری ساختمان

یکی دیگر از موارد استفاده از سنگ، نماکاری ساختمان است. برای نمای ساختمان از سنگ های بادوام و مقاوم استفاده می شود تا در برابر عوامل مختلف محیطی دچار آسیب نشوند. شرایط متغیر جوی، تابش نور خورشید، یخبندان، گرد و غبار، باران های اسیدی، آلودگی هوا و … از جمله عواملی هستند که بر مقاومت سنگ اثر می گذارند. بنابراین قبل از سنگ کاری نما و خرید سنگ باید به بررسی کانی های آن پرداخته شود. سنگ هایی که دارای کانی آهن هستند مقاومت بالایی در برابر فرسودگی ندارند و در برابر آب و هوا اکسید می شوند. علاوه بر آن اگر ناخالصی در قسمتی از سنگ دیده شود می تواند منجر به تخریب آن گردد. سنگ نما را بر اساس منطقه و شرایط آب و هوایی که ساختمان در آن بنا شده انتخاب می کنند. برای مثال سنگ هایی که تخلخل کمی دارند برای مناطق سردسیر مناسب هستند زیرا یخبندان و یا وزش باد منجر به تخریب آنها نخواهد شد. قبل از نماکاری باید عمر مفید ساختمان تخمین زده شود، سپس با توجه به آن سنگ نما انتخاب گردد. در کل سنگ نما به دلیل قرار گرفتن در هوای آزاد و شرایط متغیر جوی باید از پایداری لازم برخوردار باشد.

 

انواع سنگ ساختمان  | فروش سنگ ساختمانی

انواع سنگ ساختمان 

راهنمای خرید و نصب انواع سنگ ساختمانی

– هنگامی که برای ساختمانی در حال ساخت می‌خواهید نمای سنگ انتخاب کنید، خوب است که نکاتی را قبل از اقدام به خرید بدانید و در نظر بگیرید. دانستن این نکات قبل از خرید سنگ ساختمانی باعث می‌شود که ضرر مالی نکنید و از انتخابی که کرده اید پشیمان نشوید.

– سنگی که انتخاب می کنید بهتر است متناسب با شرایط جوی و آب و هوای منطقه باشد. برای مثال سنگی که در نمای منطقه ای سردسیر و مرطوب نصب می شود، باید دارای تخلخل کم باشد. زیرا ممکن است بر اثر سرما و یخبندان متلاشی شود و یا در مناطقی که وزش باد و طوفان زیاد است، سنگی که انتخاب می کنید باید دارای مقاومت سایش بالایی باشد.

– ترکیب کانی در سنگ را باید بدانید زیرا که کانی‌های مضری مانند آهن باعث می‌شود سنگ در برابر آب و هوا و طوبت اکسیده شود و خیلی زود فرسوده شود و همین عامل باعث تخریب سنگ در مدت کوتاه می‌شود.

– سنگ باید چسبندگی خوبی با ملات داشته باشد.

– رنگ آن باید در اثر تابش نور خورشید مقاوم باشد و ثبات داشته باشد.

– توجه به ترک نداشتن سنگ از نکات بسیار مهم است. برای پی بردن به اینکه سنگ عاری از ترک باشد می توانید پس از ضربه زدن به سنگ با شئی فلزی یا سنگی صدایی شبیه ضربه زدن به شیشه از آن شنیده شود.

– در نظر بگیرید که با توجه به اختلاف دمای شب و روز و همچنین تغییر فصل و در نتیجه انبساط و انقباض اگر فقط از روش نصب با دوغاب و سیمان استفاده شود، ممکن است خیلی دوام نداشته باشد و پایدار نباشد. برای جلوگیری از این کار می توانید از روش اسکوپ کردن یا خشکه چینی استفاده کنید تا از ریزش سنگ ها جلوگیری شود.

– با توجه به اینکه سنگ ساختمانی یکی از مهمترین عوامل در نمای ظاهری بنا به شمار می آید و از مهمترین مصالح مورد استفاده در صنعت ساختمان است و همواره انتخاب نوع سنگ و طراحی و اجرای آن یک از مهمترین دغدغه های انبوه سازان و سازندگان محترم در این صنعت می باشد.

بیشتر بخوانید : 

بهترین نمای ساختمان 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *