کارخانه و نمایشگاه دائمی سنگ گروه ساخارا و آژیانه

مجموعه ساخارا و آژیانه در تیر ماه 95 اقدام به بهره برداری از کارخانه جدید نمود ، دلایل تاسیس کارخانه سنگبری جدید و تغییرات اتفاق افتاده را از یکی از مدیران مجموعه جویا شدیم  که در زیر خلاصه ای از این گفتگو را ملاحظه می فرمایید.

آنچه باعث شد ما به  جهت توسعه زیر ساخت های تولید و فرآوری اقدام به راه اندازی کارخانه سنگبری جدید نماییم را در 3 بخش و دلیل کلی می توان بیان کرد.

 اول اینکه گروه ساخارا و آژیانه سنگ کریستال سایمان  را که سنگی در کلاس جهانی و دارای محبوبیت بسیار بالایی در بازارهای بین المللی است در اختیار دارد، بنا براین برای عرضه این سنگ در بازار های بین المللی نیاز به فرآوری با استنداردهای جهانی و کیفیت ممتاز داشتیم .

دلیل دوم این بود که ؛ بازار سنگ در ایران در حال تغییر است و معماران نگاه حرفه ای و جدیدی به سنگ پیدا کرده اند و سازندگان نیز راغب به استفاده از سنگ های ساختمانی با سبک جدید شده اند. به طور خلاصه نوع نگاه به فرآوری سنگ در بین مصرف کنندگان داخلی تغییر نموده و جهت برآورده کردن انتظارات معماران و سازندگان خلاق ایرانی نیاز به استفاده از خط تولید جدید و افزایش کیفیت محصولات در حد استاندارد های روز دنیا هستیم .

و اما دلیل سوم ؛ سنگ ایرانی چه به لحاظ فنی و چه به لحاظ طرح و نقش دارای پتانسیل های بسیار بالایی می باشد ولی متاسفانه نتوانسته جایگاه خود را در بازار های جهانی آنگونه که شایسته آن است بدست آورد ، ما برای صادرات سنگ های ایرانی باید آنها را طبق استاندارد های مورد قبول بازار های بین المللی فرآوری نماییم و این امر مستلزم در اختیار داشتن دستگاه ، تجهیزات و خط تولید مدرن و بروز است.

با توجه به آنچه ذکر شد و برای پاسخگویی به نیاز های فوق اقدام به راه اندازی کارخانه جدید ساخارا و آژیانه نمودیم که مجهز به یک خط تولید ایتالیایی کامل می باشد و امکان فرآوری و تولید انواع سنگ ها با بالاترین استاندارد های بین المللی را  دارد.

در کنار افزایش تولید ، فرآوری با استاندارد های بین المللی ، کاهش دور ریز سنگ و سرعت بخشی به آماده سازی سفارشات یکی از مزایای مهم کارخانه جدید  این است که  می توانیم ایرادات طبیعی برخی از سنگ های مرمر و مرمریت را  رفع نموده و آنها را به بازار عرضه نماییم .

در کنار افزایش تولید ، فرآوری با استاندارد های بین المللی ، کاهش دور ریز سنگ و سرعت بخشی به آماده سازی سفارشات یکی از مزایای مهم کارخانه جدید این است که می توانیم ایرادات طبیعی برخی از سنگ های مرمر و مرمریت را رفع نموده و آنها را به بازار عرضه نماییم .

شوروم مرکزی شمس آباد

با هدف نمایش طیف گسترده ای از سنگ های زیبای ایرانی گروه ساخارا و آژیانه اقدام به ساخت و راه اندازی شورومی به مساحت 2400 مترمربع در جنب کارخانه جدید نموده است .در این شوروم علاوه بر نمایش حجم انبوهی از بوک مچ ، اسلب و تایل سورت های مختلف کریستال سایمان، مجموعه بی نطیری از انواع تراورتن، مرمر  و مرمریت های ایرانی گرد آوری شده است.

.در آغاز هدف شوروم معرفی سنگ های زیبای ایرانی است که با فرآوری مدرن و طبق استندارد های بین المللی تولید شده اند و در آینده مجموعه ای از سنگ های خارجی نیز به شوروم اضافه می شود.

نمایش طیف متنوعی از سنگ ها در کنار یکدیگر جهت سهولت انتخاب و ایده پردازی برای معماران و سازندگان داخلی و نمایش پتانسیل و قدرت سنگ ایرانی و توانایی فرآوری با استاندارد های روز دنیا برای مشتریان خارجی از مهم ترین اهداف تاسیس این شوروم است.

شوروم تهران

در راستای بازدید مشتریان از محصولات و همچنین مشاوره مناسب، جهت انتخاب بهینه، شوروم تهران در منطقه باغ فردوس تاسیس گردیده، که در آنجا مشتریان به راحتی می توانند به نمونه محصولات و همچنین عکس و فیلم از پروژه های اجرا شده دسترسی داشته باشند.