سنگ های ساختمانی

سنگ چینی و کریستال قروه

سنگ چینی و کریستال قروه

سنگ چینی و کریستال قروه چه نوع سنگی است؟

سنگ اسلب چینی قروه بخاطر داشتن کریستال‌های بلوری ریز روشن برای استفاده به عنوان سنگ کف و کانتر آشپزخانه بسیار مناسب است. از ویژگی‌های عالی سنگ چینی قروه می‌توان به تاثیر بسیار کم سرما و هوازدگی بر این سنگ و مقاومت فشاری بالا اشاره کرد. کریستال قروه بواسطه ویژگی‌های خاصی که دارد جزو بهترین سنگ‌‌های تزئینی برای استفاده در قسمت‌های مختلف ساختمان است. قیمت سنگ‌های اسلب قروه هم مانند سایر انواع سنگ‌های ساختمانی بسته به عوامل مختلفی از جمله کیفیت کریستال‌های تشکیل دهنده سنگ و سایز سنگ تعین می‌شود. اسلب قروه معمولا دارای زمینه سفید با رگه‌های طوسی ضخیم است.

 

 

سنگ اسلب چینی | مشخصات سنگ چینی و کریستال قروه

فراوری سنگ اسلب چینی قروه

تولید، فرآوری و فروش سنگ چینی قروه به صورت اسلب و تایل انجام می‌شود. برای فراوری سنگ اسلب چینی قروه باید از کوپ‌های صادراتی با ابعاد و سایز بزرگ استفاده کرد و مراحل فراوری روی آن هم باید با دقت بالا انجام شود تا سنگ دچار ترک و شکستگی نشود. اندازه و سایز ورقه‌های اسلب قروه به اندازه و ابعاد کوپ سنگ خام بستگی دارد. در فراوری سنگ اسلب چینی قروه علاوه بر بزرگ بودن اندازه و ابعاد کوپ خانم یکی دیگر از موارد مهمی که باید به آن توجه داشت، عدم وجود ترک و شکستگی در آن و سلامت کوپ خام است.

از ویژگی‌های سنگ اسلب چینی می‌توان به یکپارچه و یک تکه بودن، زیبایی و جلوه خاص این نوع سنگ‌ها اشاره کرد که به دلیل داشتن این ویژگی‌ها از این سنگ‌ها در فضای داخلی ساختمان خصوصاً ساختمان‌های لوکس و پروژه‌های خاص بیشتر استفاده می‌شود. سنگ چینی سایمان که از باکیفیت‌ترین و خاص‌ترین سنگ‌های سفید کشور هستند از معادن سنگ چینی قروه در استان کردستان استخراج و در کارخانجاتی با دستگاه‌های مجهز و مدرن فراوری می شوند.

بیشتر بخوانید: سنگ چینی ازنا

 

سنگ چینی قروه | سنگ کریستال قروه

سنگ چینی قروه | سنگ کریستال قروه 

ویژگی‌های سنگ چینی قروه

  •  تراکم بسیار بالا
  •  ساب پذیری فوق العاده
  •  استحکام بالا
  •  مقاومت سایشی مناسب
  •  مقاومت فشاری بالا
  • جذب آب بسیار ناچیز
  •  رنگ سفید منحصر بفرد
  • قیمت بسیار مناسب نسبت به رقبای خارجی
  • قابلیت بوک مچ و فورمچ

از مهم‌ترین ویژگی‌های سنگ چینی، می‌توان به جذب آب ناچیز، تراکم و ساب پذیری بسیار بالای آن اشاره کرد. سنگ سایمان قابلیت تبدیل به ورقه‌های بوک مچ و فورمچ زیبایی دارد که موجب خیره شدن نگاه‌ها می‌شود. همین قابلیت زیبایی و خیره کنندگی سنگ چینی قروه موجب شده که در بسیاری از پروژه‌های لوکس و گران قیمت مورد استفاده قرار بگیرد. ساخت بوک مچ و فور مچ‌های چشم نواز از سنگ چینی سایمان از دیگر ویژگی‌های مهم این سنگ است.

کیفیت بالا و زیبایی خاص در کنار قیمت بسیار مناسب سنگ چینی سایمان قروه باعث شده این سنگ در مقایسه با رقبای خارجی خود، محبوبیت بیشتری داشته باشد و برای پروژه‌های مسکونی، اداری و تجاری و لوکس از سنگ قروه استفاده شود.

 

اسلب چینی قروه | سنگ اسلب چینی

اسلب چینی قروه | سنگ اسلب چینی

معدن سنگ سایمان

یکی از زیباترین سنگ‌های که از معادن سنگ قروه در استان کردستان استخراج می‌شود، سنگ اسلب سایمان است.این سنگ برای نماهای داخلی و خارجی ساختمان‌ها کاربرد فراوانی دارد. سنگ‌های استخراج شده از معدن سنگ سایمان ویژگی‌های زیادی از جمله تراکم بالا، ساب پذیری و مقاومت زیاد، جذب آب پایین و… دارند، که وجود همین ویژگی‌ها موجب محبوبیت سنگ کریستال سایمان شده است. سنگ اسلب سایمان دارای طیف رنگی مختلف و متعددی است و در مکان‌های زیادی برای کاربری‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

سنگ چینی سایمان قروه

سنگ اسلب چینی | سنگ چینی سایمان قروه

کاربرد سنگ اسلب سایمان در معماری ساختمان

سنگ چینی و کریستال قروه دارای ساختاری سخت و متراکم می‌باشد و همین قابلیت موجب ساب پذیری بالای این سنگ شده است. به همین دلیل استفاده از این سنگ توسط معماران و مهندسان در صنعت ساختمان سازی بسیار شایع است. همچنین داشتن خصوصیت‌های شاخصی مانند جذب آب ناچیز و استحکام بالای سنگ سایمان باعث شده که این سنگ ساختمانی در معماری بناها بسیار پراستفاده باشد. تولید و فراوری سنگ چینی و کریستال در سایز و اندازه اسلب موجب شده که بتوان از این نوع سنگ ساختمانی برای قسمت‌های داخلی لوکس و گران قیمت نیزاستفاده کرد.

سنگ چینی و کریستال قروه به ویژه سنگ سایمان معمولاً به رنگ سفید و یا رنگ سفید با هاله یا رگه‌های خاکستری استخراج می‌شود. سنگ‌های ساختمانی کریستال به دلیل تخلخل و رگه‌های بسیار کمی که دارند با استفاده از دستگاه‌های برش سنگ نرم بریده می‌شوند و بطور معمول نیازی به توری و رزین خاصی ندارند.

باتوجه به ارائه متدهای جدید طراحی داخلی ساختمان از طرف آرشتیکت‌ها و طراحان داخلی ساختمان‌ها و توجه بخصوص به کاربرد و استفاده از اسلب‌های لوکس و خاص در محل‌های مختلف، موجب افزایش روزافزون کاربرد سنگ‌های اسلب شده است.

 

سنگ چینی و کریستال قروه

اسلب چینی قروه | سنگ اسلب چینی قروه

گروه ساخارا و آژیانه با در اختیار داشتن معدن سنگ سایمان بزرگترین عرضه کننده سنگ‌های چینی سفید سایمان و سنگ کریستال سایمان در کشور است و مجموعه بی نظیری از سنگ‌های سفید را در شوروم مرکزی خود گرد آورده که شامل سنگ چینی سفید و کریستال سفید از معادن سنگ سایمان، سنگ قروه، سنگ چینی الیگودرز، سنگ چینی ازنا و و سنگ چینی سیرجان می باشد.

تفاوت سنگ چینی و کریستال با سنگ مرمریت

سنگ چینی و مرمریت با هم تفاوت‌هایی دارند که شاید برای کسانی که به این صنعت آشنایی کامل ندارند تفکیک این دو سنگ، سخت‌تر باشد.
سنگ چینی از دگرگونی سنگ‌های آهکی تشکیل می‌شود در حالی که سنگ‌های مرمریت نوعی سنگ آهک رسوبی به شمارمی‌آیند. از نظر علمی هم به یک سنگ آهکی که در اثر افزایش فشار حرارتی شدید دوباره متبلور شده، سنگ چینی و کریستال می گویند.
به سنگ‌های مرمریت با بلورهای درشت در رنگ‌های سفید یا خاکستری روشن تا کرم، سنگ چینی گفته می‌شود. کاربرد عمده سنگ‌های مرمریت اغلب برای قسمت‌های داخلی ساختمان مانند دیواره‌ها و نمای داخلی و…است. یکی از ویژگی‌های بارز مرمریت‌ها، تنوع رنگی بالای آن‌ها است. در مقابل سنگ‌های چینی و کریستال را داریم که تنوع رنگی کمتری دارند و با وجود تفاوت‌های که با سنگ مرمریت دارند ولی گاهی اوقات افراد هردو را با یک نام می‌شناسند.
از دیگر تفاوت‌های این دو سنگ می توان به دوام و ماندگاری بالای سنگ مرمریت در محیط‌های سر پوشیده نسبت به فضاهای باز اشاره کرد در صورتی که سنگ چینی و کریستال برای استفاده در نما و فضاهای خارجی کاملا مقاوم و مناسب است. دلیل دیگری که از سنگ مرمریت بیشتر برای فضای داخلی ساختمان استفاده می‌کنند این است که بخاطر تنوع رنگی بالای که دارد کاملا قابلیت منطبق شدن با تمام دکوراسیون‌های مدرن و شیک را دارد.

 

تفاوت سنگ چینی و کریستال با سنگ مرمریت

اسلب چینی قروه | سنگ اسلب چینی

تفاوت رنگی سنگ چینی و کریستال قروه با مرمریت

روی هم رفته سنگ چینی و کریستال قروه ویژگی‌های خاصی دارد که آن را نسبت به دیگر سنگ‌های ساختمانی متمایز می‌کند. سنگ کریستال (Crystal stone) در رنگ‌های متنوعی از جمله طیف رنگی خاکستری تیره تا روشن همراه با رگه‌های طوسی، سیاه و زرد در طبیعت یافت می‌شود. در مقابل این سنگ، سنگ مرمریت قرار می‌گیرد که در انواع رنگ‌ها و طرح‌ها در ایران تولید و فراوری می‌شود و می‌توان از سنگ مرمریت در بخش‌های مختلفی از ساختمان از جمله راه پله‌ها، پارکینگ‌ها، سنگ کف و… استفاده کرد. سنگ چینی قروه به دلیل کیفیت بالا و رنگ زیبایی که دارد در موارد زیادی از جمله نمای ساختمان ها، راه پله‌ها، پیاده‌رو سازی‌ها و سنگفرش‌ها به کار برده می‌شود.

بیشتر بخوانید:

سنگ چینی الیگودرز

 سنگ چینی نی ریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *